Чирмешән муниципаль районында профсоюз оешмасының хисап чорындагы эш нәтиҗәләре һәм киләчәккә бурычлар билгеләнде.

2020 елның 24 марты, сишәмбе

Чирмешән муниципаль районында муниципаль учреждениеләр һәм социаль хезмәт күрсәтү өлкәсе хезмәткәрләренең башлангыч профсоюз оешмаларының хисап-сайлау конференциясе булып узды. Конференция район башлыгы урынбасары Габдерәшид Җамалетдинов һәм Башкарма комитет җитәкчесе Илфат Шәйдуллин катнашында узды.

«Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районы профсоюз оешмасының Профсоюз Уставын һәм 2015-2020 елларга профсоюзның гамәлләр программасын үтәү буенча сайлау профсоюз органнарының эше турында» хисап доклады белән республика комитетының муниципаль райондагы ышанычлы вәкиле Рәмзия Долгополова чыгыш ясады. Районның профсоюз лидеры башлангыч профсоюз оешмаларының актив эше өчен рәхмәт белдерде һәм яңа сайланган профсоюз активына үзара аңлашу, җайга салынган һәм нәтиҗәле эш теләде.

Чирмешән муниципаль районының профсоюз оешмасы дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү учреждениеләре хезмәткәрләрен бүгенге көндә үз сафларында 498 әгъза исәпләнә һәм 10 башлангыч профсоюз оешмасын берләштерә.

Районда профсоюз оешмасы үз эшчәнлегенең иң мөһим юнәлешләренең берсе булып профсоюзны оештыру ягыннан ныгыту санала. Хисап чорында профсоюз әгъзаларының саны артты.

Профсоюзны оештыру ягыннан ныгытуда Профсоюзда максатчан яшьләр сәясәтен тормышка ашыру мөһим фактор булып тора.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: