Әтнә районында конференция үткәрелде.

2020 елның 26 марты, пәнҗешәмбе

Профсоюз оешмаларының сайлау профсоюз органнары эше турында Татарстан Республикасы Әтнә муниципаль районы һөнәр берлеге Уставын һәм 2015-2020 елларга һөнәр берлегенең эш-гамәлләре программасын үтәү буенча  ышанычл  вәкил Зөлфирә Сәляхиева чыгыш ясады.

Дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының Әтнә район оешмасы үз сафларында 161 һөнәр берлеге әгъзасын берләштерә.

Һөнәр берлегенең район һәм беренчел оешмаларының оештыру - устав эшчәнлеге нәтиҗәлелеген бәяләүдә хезмәткәрләрнең профсоюз әгъзалыгы дәрәҗәсе мөһим күрсәткеч булып тора.

Профсоюз комитеты коллективны берләштерү, Профсоюзда әгъзалыкны арттыру бурычын куя.

Профсоюз әгъзалары киң халыкны физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүгә, һәм, әлбәттә, сәламәт яшәү рәвешенә җәлеп итүгә юнәлдерелгән чараларда катнашалар.

Зөлфирә Зөфәровна оешма җитәкчеләренә социаль партнерлык һәм үзара аңлашу өчен рәхмәт белдерде.

Муниципаль райондагы республика комитетының ышанычлы вәкиле профкомның барлык әгъзаларына, башлангыч профсоюз оешмаларына актив һәм риясыз эшләре өчен рәхмәт белдерде.

Профсоюз лидеры үз чыгышын тәмамлап, барлык куелган бурычларны тормышка ашырырга мөмкинлек бирүче кызыклы һәм нәтиҗәле эш теләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: