РФ Дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының Татарстан республика оешмасы Президиумы утырышы.

2020 елның 18 марты, чәршәмбе

Агымдагы елның 18 мартында Хезмәт сараеның кече залында Россия Федерациясе дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының Татарстан республика оешмасы Президиумы утырышы узды.
Утырыш барышында 2019 елда Россия Федерациясе дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре Гомумроссия һөнәр берлегенең Татарстан республика оешмасының профсоюз әгъзалыгы буенча җыелма статистик хисап нәтиҗәләре яктыртылды. 2020 елның 1 гыйнварына республика һөнәр берлегенең 40186 әгъзасы бар, профсоюз әгъзаларының саны узган ел белән чагыштырганда 728 һөнәр берлеге әгъзасына арткан. Профсоюз әгъзалыгы белән тәэмин ителеш проценты 91,4 % тәшкил итә. Һөнәри оешмаларның гомуми саны-838, бу узган ел белән чагыштырганда 46 оешмага күбрәк. Профсоюзның Татарстан республика оешмасы составына 82 башлангыч профсоюз оешмасы кабул ителде. Күрсәтелгән статистик мәгълүматлар нәтиҗәләре буенча Президиум республика оешмасының социаль партнерлыкны үстерү эшчәнлегендә, хокук саклау функциясе, хезмәтне саклау һәм сәламәтлек саклау өлкәсендә тотрыклы эше турында нәтиҗә ясады.
Республика профсоюз оешмасында 838 оешмадан 775 күмәк килешү төзелгән һәм эшли (оешмаларны коллектив шартнамәләр белән җәлеп итү 92,5%). 2018 ел белән чагыштырганда, эшләүче һәм профсоюз әгъзаларының күмәк килешүләрен колачлау элеккеге дәрәҗәдә калды.
Хезмәт законнарын үтәүне профсоюз контролен гамәлгә ашыру буенча штаттан тыш хезмәт инспекторларының актив һәм сыйфатлы эше билгеләп үтелде.
2019 елда финанс сәясәтен гамәлгә ашыру буенча эш нәтиҗәләре турында мәгълүмат тыңланды.
Шулай ук «Иң яхшы территориаль-тармак килешүе»республика конкурсына йомгак ясалды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: