Актаныш районында хисап-сайлау конференциясе узды.

2020 елның 17 марты, сишәмбе

Актаныш муниципаль районында Россия Федерациясе дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү профсоюз оешмаларының сайлау профсоюз оешмаларының эше турында профсоюзның территориаль оешмасы рәисе Айгөл Галимҗанова чыгыш ясады.

Конференциядә Башкарма комитет җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Лиана Сираева һәм профсоюзның социаль партнерлары катнашты.

Дәүләт (муниципаль) учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләренең Актаныш район профсоюз оешмасы үз сафларында 427 һөнәр берлеге әгъзасын (35 башлангыч профсоюз оешмасы), шул исәптән 35 яшькә кадәрге яшьләрне - 72 кешене берләштерә. Профсоюзда хезмәткәрләрнең гомуми саны 82,5 % тәшкил итә.

2015 ел белән чагыштырганда, профсоюз әгъзаларының саны 102 артты. Районда профсоюз әгъзаларының санын арттыру буенча даими эш алып барыла.

Актаныш муниципаль районында 2019-2021 елларга Татарстан Республикасы Актаныш муниципаль районы Башлыгы һәм Россия Федерациясе дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының республика комитеты арасында Территориаль-тармак килешүе төзелде.

Районның профсоюз оешмасы ял чараларына, үз әгъзаларының ялын оештыруга зур игътибар бирә. Зур кызыксыну белән бәйрәмнәр билгеләп үтелә.

Айгөл Рәдис кызы барлык профсоюз активистларына бай эчтәлекле, кызыклы һәм нәтиҗәле эшчәнлек теләде.

Профсоюз лидеры билгеләп үткәнчә, уртак һәм җайга салынган эш төп профсоюз кыйммәтләренә: бердәмлек һәм  гаделлек ирешергә ярдәм итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: