Кукмара муниципаль районында хисап-сайлау конференциясе узды.

2020 елның 5 марты, пәнҗешәмбе

Кукмара муниципаль районында профсоюзның чираттагы хисап-сайлау конференциясе узды. Конференциядә район башлыгы урынбасары Равия Каримуллина һәм РФ Дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының Татарстан республика оешмасы рәисе урынбасары Альбина Нәфыйкова катнашты.

Республика комитетының ышанычлы вәкиле Резедә Гаянова катнашучыларны сайлау профсоюз органнарының эш нәтиҗәләре белән таныштырды.

Кукмара районы профсоюз оешмасы дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү учреждениеләре хезмәткәрләренең бүгенге көндә үз сафларында 781 кешене берләштерә һәм 20 башлангыч һөнәри оешманы берләштерә. Профсоюзда хезмәткәрләрнең гомуми саны 91% тәшкил итә.

Профсоюз оешмасы үз эшчәнлегенең иң мөһим юнәлешләренең берсе булып профсоюзны оештыру ягыннан ныгытуны саный. Хисап чорында профсоюз әгъзаларының санын арттыра алдык. Соңгы биш ел эчендә һөнәри оешмалар саны 1гә артты, ә профсоюз әгъзаларының саны 204кә артты .

Хәзер профсоюзның территориаль оешмасында яшьләр саны 20% (781 кешенең 156), ә сайлау органнарында 27 %.

Профсоюз оешмасы үз эшендә үз хезмәткәрләрен сәламәтләндерү мәсьәләсенә даими игътибар бирә. Юлламалар алудан тыш, профсоюз әгъзалары кире кайтару нигезендә процентсыз максатчан акча алалар.

Традиция буенча, конференция бүләкләү белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: