Кайбыч муниципаль районында профсоюз оешмасының хисап чорында эш нәтиҗәләре һәм киләчәккә бурычлар билгеләнде.

2020 елның 3 марты, сишәмбе

Кайбыч муниципаль районы профсоюз оешмаларының сайлау профсоюз органнары эше турында республика комитетының профсоюз вәкиле Рамилә Айзатуллова таныштырды. Конференциядә район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин катнашты.

Кайбыч районының профсоюз оешмасы дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү учреждениеләре хезмәткәрләренең бүгенге көндә үз сафларында 355 әгъза исәпләнә һәм 12 башлангыч һөнәри оешманы берләштерә.

Профсоюз оешмасы үз эшчәнлегенең иң мөһим юнәлешләренең берсе булып профсоюзны оештыру ягыннан ныгытуны саный. Соңгы биш ел эчендә һөнәри оешмалар саны 6га артты, ә профсоюз әгъзаларының саны 172гә артты.

Профсоюзны оештыру ягыннан ныгытуда Профсоюзда максатчан яшьләр сәясәтен тормышка ашыру мөһим фактор булып тора. Хәзер профсоюзның территориаль оешмасы 23 % (355 кешенең 80%), ә сайлау органнарында 35 %.

Техник хезмәт инспекциясе контролендә барлык муниципаль хезмәткәрләрне диспансерлаштыруны оештыру һәм үткәрү тора. Кайбыч РҮХ белән берлектә әзерлек эшләре башкарылды, район җитәкчелеге тарафыннан акча бүлеп бирелде. Диспансерлаштыруны муниципаль хезмәткәрләрнең 95% тан артыгы узды.

Профсоюз лидеры Рамилә Галәтдин кызы яңа сайланган профсоюз активына үзара аңлашу, җайга салынган һәм нәтиҗәле эш, ә профсоюзның барлык әгъзаларына нык сәламәтлек, күңел күтәренкелеге һәм хезмәттә уңышлар теләде.

Конференция профактивны бүләкләү белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: