Әгерҗе муниципаль районында профсоюз оешмасының хисап чорындагы эш нәтиҗәләре һәм киләчәккә бурычлар билгеләнде.

2020 елның 17 марты, сишәмбе

Әгерҗе районының профсоюз оешмасы дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү учреждениеләре хезмәткәрләрен бүгенге көндә 279 кешене үз сафларында тота һәм 6 башлангыч һөнәри оешма берләштерә.

Профсоюз оешмалары тарафыннан күмәк шартнамәләр төзү һәм төзү буенча системалы эш алып барыла. Профсоюзлар һәм эш бирүчеләр арасында ирешелгән килешү нәтиҗәсендә күмәк шартнамәләргә законнар белән билгеләнгән гарантияләрдән һәм ташламалардан тыш якларның йөкләмәләре кертелә.

Профсоюз оешмасы үз эшендә үз хезмәткәрләрен сәламәтләндерү мәсьәләсенә даими игътибар бирә.

Юлламалар алудан тыш, профсоюз әгъзалары кире кайтару нигезендә процентсыз максатчан акчалар алалар, алар әлеге мөмкинлектән бик теләп файдалана һәм елдан-ел әлеге хезмәттән файдаланырга теләүчеләр саны арта бара.

Башлангыч оешмалар республика комитеты үткәргән төрле конкурсларда актив катнашалар.

Профсоюз лидеры профсоюз оешмасының сайлау органнары районның профсоюз оешмасы алдында куелган бурычларны үтәү өчен бөтен көчен куячагына ышаныч белдерде.

Конференция бүләкләү белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: