Яңа Чишмә муниципаль районында профсоюз оешмасының хисап чорында эш нәтиҗәләре һәм киләчәккә бурычлар билгеләнде.

2020 елның 17 марты, сишәмбе

Яңа Чишмә муниципаль районы профсоюз оешмаларының сайлау профсоюз органнары эше турында республика комитетының ышанычлы вәкиле Анастасия Митько таныштырды. Конференциядә Район башлыгы Вячеслав Козлов һәм Башкарма комитет Җитәкчесе Ринат Фәсахов катнашты.

Яңа Чишмә муниципаль районының территориаль профсоюз оешмасында исәптә 23 башлангыч профсоюз оешмасы тора. 2015-2019 елларда һөнәр берлеге составыннан чыгу турында гариза булмаган.

Башлангыч оешмалар профсоюзы һәм профактив тарафыннан хезмәткәрләрнең мөрәҗәгатьләре, гаризалары һәм сораулары белән эш алып барыла. Нигездә түбәндәге мәсьәләләр каралды: кире кайтару нигезендә процентсыз акча бирү, чаралар оештыру һәм үткәрү, санатор-курорт һәм сәламәтләндерү юлламалары алу буенча мөрәҗәгатьләр. Мәсьәләләр башлангыч профсоюз оешмалары рәисләре, шулай ук Яңа Чишмә муниципаль районында һөнәр берлегенең республика комитеты координаторы, ышанычлы вәкил катнашында хәл ителде.

2015-2019 еллар чорында профсоюз әгъзалары, якыннарының вафат булу сәбәпле, юбилей даталары уңаеннан, кыйммәтле дәвалануга берничә тапкыр матди ярдәм алдылар. Балалары булган хатын-кызларга «балалар көннәре» бирелде.

2015 елдан 2019 елга кадәр чорда хезмәткәрләргә һәм аларның гаилә әгъзаларына ташламалы путевкалар бирелде.

2016 елда республикада сынау проекты старт алды. Әлеге проектта социаль өлкә профсоюзы әгъзалары һәм физкультура һәм спорт профсоюзы әгъзалары катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: