Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы профсоюз сайлау органнары эше турында.

2020 елның 12 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы оешмаларының һөнәр берлеге Уставын һәм 2015-2020 елларда һөнәр берлегенең эш-гамәлләре Программасын үтәү буенча сайланган профсоюз оешмаларының эше турында рескомның ышанычлы вәкиле Миләүшә Кириченко чыгыш ясады.

2018 ел ахырына оешмада 14 башлангыч профсоюз оешмасы булган, аларның икесе берләшкән, профкомның 490 әгъзасы булган. 2019 елның 31 декабренә оешмада 16 башлангыч профсоюз оешмасы һәм 581 профсоюз әгъзасы тора. Яңадан 2 оешма - «Минзәлә урманчылыгы» һәм «Минзәлә урман хуҗалыгы» ДБУ барлыккак килде. Әгъзалар саны 91 кешегә арткан.

Профсоюз лидеры билгеләп үткәнчә, узган чор эчендә күп эш башкарылган, әмма алда зур һәм катлаулы эш.

Миләүшә Рәмзил кызы профкомның барлык әгъзаларына, профсоюз активына профсоюз хәрәкәтен үстерүгә керткән өлешләре, аңлавы һәм хезмәттәшлеге өчен рәхмәт белдерде, барысына да уңышлар, сәламәтлек теләде.

Очрашу Профсоюзда актив иҗтимагый эшчәнлек өчен район профактивын бүләкләү белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: